Organisation
Huvudsponsor Svenska Spel

Personal

Senast uppdaterad: 22-11-24

Staben

Johan Stark Generalsekreterare
Marcus Bojling Stabschef
Lisa Hållars Ekonomichef
Mia Weimer Kanslikoordinator
Åsa Nettelbladt Löne- och redovisningsansvarig
Malin Karlsson Ekonomiassistent

Kommersiella avdelningen

Christer Plars Kommersiell chef
Jesper Björck Marknadsansvarig
Johanna Helgesson Evenemangsansvarig
Fredrik Warg Partneransvarig
Pär Bergman Affärsutveckling/ Intäkter
Linus Hugosson Kommunikationsansvarig
Stefan Ladhe Kommunikatör/ webmaster

JVM Göteborg 2024

Mikael Haglund JVM-Chef och projektledare internationella evenemang
Linn Enckell Marknads- och kommunikationsansvarig

Utvecklingsavdelningen

Anders Wahlström Utvecklingschef
David Bergman Domaransvarig
John Lind Utvecklingsansvarig Tränare/Ledare
Thomas Magnusson Målvaktsansvarig
Sara Ridderlund Utvecklingsansvarig Dam
Sofie Wallin Utvecklingsansvarig Förening
Jonas Wiklund Verksamhetsutvecklare
John Alvemyr Utvecklingsassistent
Ludvig Lundgren Projektledare domarutveckling
Morgan Johansson Projektledare Spelarsäkerhet

Landslagsavdelningen

Anders Lundberg Landslagschef
Martin Lundby Landslagskoordinator
Andreas Karlsson Elitutvecklare Dam
Johan Rosén Elitutvecklare Herr
Sam Hallam Förbundskapten Tre Kronor
Stefan Klockare Assisterande förbundskapten Tre Kronor
Ulf Lundberg Förbundskapten Damkronorna
Andreas Spångberg Assisterande förbundskapten Damkronorna
Magnus Hävelid Förbundskapten Team20/ Juniorkronorna
Anders Kellerstam Förbundsmaterialare
Helena Eriksson Landslagsassistent
Mari Bohman Landslagsassistent
Adam Almqvist Andersson Utvecklingskoordinator
Mikael Rundgren Utvecklingsansvarig för NIU och Hockeykonsulenter
Anders Eriksén Hockeykonsulent
Anders Lundqvist Hockeykonsulent
Anders Ottosson Hockeykonsulent
Christian Karlsson Hockeykonsulent
Linus Fagemo Hockeykonsulent
Markus Korpinen Hockeykonsulent
Nizze Landén Hockeykonsulent
Oskar Larsson Kilén Hockeykonsulent
Pär Karlsson Hockeykonsulent
Ulf Hall Hockeykonsulent

Tävlingsavdelningen

Magnus Mårtensson tf Tävlingschef
Simon Stigenberg Anläggningsansvarig
Maja Beite Tävlingadministratör/ Internationella transfer
Tibor Gregor Tävlingsadministratör/ Nationella transfer
Cattis Zethelius Tävlingsassistent
Malin Wihlforsén Tävlingsassistent

Säkerhet och besiktning

Abbe Törsleff Säkerhetsansvarig
Camilla Bernving Säkerhetssamordnare
Linda Magnusson Besiktnings/Anläggningssamordnare
Conny Perving Säkerhet/ besiktning region Öst och Väst
Björn Karlström Säkerhet/ besiktning region Norr
Lasse Rydmark Säkerhet/Besiktning region Syd
Cecilia Hager Ordförande