Huvudsponsor Svenska Spel

Region Syd

Elithockeygymnasier
Region Syd Pojkar

Frölunda HC
Mikael Ström
Box 12127
402 42 GÖTEBORG
0707-50 95 30
mikael.strom@frolundahockey.com
Länk till klubbens hemsida
Länk till skolans hemsida

HV 71
Daniel Eriksson
Kinnarps Arena
554 54 JÖNKÖPING
0760-064698
daniel.eriksson@hv71.se
Länk till klubbens hemsida
Länk till skolans hemsida

Linköpings HC
Andreas Melin
Stångebro Ishall
582 78 LINKÖPING
0733-58 46 89
andreas.melin@lhc.eu
Länk till klubbens hemsida
Länk till skolans hemsida (skola 1)
Länk till skolans hemsida (skola 2)

IF Malmö Redhawks
Tobias Bäckström
Arenagatan 15
215 32 MALMÖ
0705-91 12 13
alex.jestoi@malmoredhawks.com
Länk till klubbens hemsida
Länk till skolans hemsida

Tingsryds AIF
Wasaskolan
Mikael Nilsson
Box 42
362 21 Tingsryd
076-049 54 91
mikael.nilsson2@tingsryd.se
Länk till klubbens hemsida
Länk till skolans hemsida

Rögle BK
Magnus Wennström
Lindab Arena
262 54 Ängelholm
0431-558 900
0732-07 00 61
magnus.wennstrom@roglebk.se
Länk till klubbens hemsida
Länk till skolans hemsida

Karlskrona HK
Per Rydquist
Östra Köpmanagatan 26
371 83 Karlskrona
0766-20 88 56
per.rydquist@khk.se
Länk till klubbens hemsida
Länk till skolans hemsida

Växjö Lakers
Calle Steen
Storgatan 86
352 46 VÄXJÖ
0701-08 53 47
calle.steen@vaxjolakers.se
Länk till klubbens hemsida
Länk till skolans hemsida

Troja-Ljungby
Wiktor Andersson
Sunnerbohov, Box 844
341 18 LJUNGBY
0735-37 79 72
wiktor@troja-ljungby.com
Länk till klubbens hemsidaLänk till skolans hemsida
 

Elithockeygymnasier
Region Syd Flickor

Linköpings HC
Madeleine Östling
Stångebro Ishall
582 78 Linköping
076-800 70 88
madeleine.ostling@lhc.eu
Länk till klubbens hemsida
Länk till skolans hemsida

Senast uppdaterad: 22-10-07 av Stefan Ladhe