Region Norr gul

Anmälda lag seriespel 24-25

På denna sida kommer vi uppdatera med anmälda lag till serierna 24/25. Vi uppdaterar sidan manuellt, så sidan kommer att uppdateras när möjlighet ges. Serieanmälan för U9-U12 inkl. F10 och F12 skickas ut senare än övriga serier.

OBSERVERA ATT DET KAN BLI JUSTERINGAR I SERIEINDELNING. NEDAN ÄR DÄRFÖR INTE FASTSTÄLLDA SERIEINDELNINGAR, UTAN KAN KOMMA ATT JUSTERAS EFTER SISTA ANMÄLNINGSDAG PASSERAT.

NDHL DamEttan Norra
Clemensnäs HC
IF Björklöven
Luleå HF 2
MoDo Hockey 2

DamTvåan Regional Norr
Brunflo IK
Husum HK
IF Björklöven 2
IF Sundsvall Hockey
Malmbergets AIF
Munksund Skuthamns SK
Storumans IK
Timrå IK

DamTrean Regional Norr
Kiruna IF
Malmbergets AIF
Munksund Skuthamns SK 1
Munksund Skuthamns SK 2
Övertorneå HF

Damjunior Regional Norr
Clemensnäs HC
Luleå HF
MoDo Hockey
Timrå IK

HockeyTvåan Norra A
Asplöven HF
IF Boden Hockey
IFK Arvidsjaur Hockey
Kiruna AIF
Kiruna City HF
Rosvik IK
Sunderby SK
Överkalix IF

HockeyTvåan Norra B
Burträsk HC
LN91
Norsjö HC
SK Lejon
Tegs SK Hockey Ungdom
Umeå Dragons HC
Vilhelmina IK
Vindelns HF
Vännäs HC

HockeyTvåan Norra CD
AIK-Hockey Härnösand
Brunflo IK
KB65 HK
Kovlands IshF
Kramfors-Alliansen
Njurunda SK
Sollefteå HK
Ånge IK

HockeyTrean
Bolidens FFI
Burträsk HC 2
Bodens IK
Husum HK
IFK Strömsund
Jokkmokks HF
Järpens IF
Kågedalens AIF
Lycksele SK
Malmbergets AIF
Malå IF
Näldens IF
Pajala HC
Rosvik IK 2
StiL Hockey
Storumans IK
Svegs IK
Svenstaviks HK
Team Härnösand HC
Åsele IK
Älvsby IF HK
Övertorneå HF

J20 Regional Norr
Bodens HF
Brunflo IK
Clemensnäs HC
IF Sundsvall Hockey
Kalix HC
Kiruna IF
Kovlands IshF
Njurunda SK
Piteå HC
SK Lejon
Sunderby SK
Tegs SK Hockey Ungdom
Vännäs HC
Ånge IK
Örnsköldsvik HF
Östersunds IK

J18 Regional Norr
Bodens HF
Clemensnäs HC
IF Björklöven
IF Sundsvall Hockey
Luleå HF
MoDo Hockey
Skellefteå AIK
Sunderby SK
Timrå IK
Vännäs HC
Örnsköldsvik HF
Östersunds IK

J18 Division 1
AIK-Hockey Härnösand
Bodens HF
Brooklyn Tigers HF 1
Brooklyn Tigers HF 2
Kalix HC
Kiruna IF
Kovlands IshF
Lycksele SK
Njurunda SK
Piteå HC
SK Lejon
Sollefteå HK
Svedjeholmens IF
Tegs SK Hockey Ungdom Röd
Tegs SK Hockey Ungdom Vit
Umeå HK
Ånge IK
Östersunds IK

U16 Regional Norr
Brooklyn Tigers HF
HaparandaTornio UHC
IF Björklöven
IF Sundsvall Hockey
Kiruna IF Ungdom
Luleå HF
MoDo Hockey
Skellefteå AIK
Sunderby SK
Timrå IK
Östersunds IK

U16 div 1
Bodens HF
Brooklyn Tigers HF (om det ej blir spel i U16 Regional)
Burträsk HC
Clemensnäs HC
HaparandaTornio UHC (om det ej blir spel i U16 Regional)
IF Björklöven
Järveds IF
Kiruna IF Ungdom
LN91/Vännäs HC
Lycksele SK
Piteå HC
Sunderby SK (om det ej blir spel i U16 Regional)
ÖSK HK
Östersunds IK

F15-16
Clemensnäs HC
Malmbergets AIF
MoDo Hockey
Munksund SK

U15
Bodens HF
Brunflo IK
Clemensnäs HC
IF Björklöven
Kalix HC
Kramfors-Alliansen
LN91/Vännäs HC
Luleå HF
Sunderby SK
Svegs IK
Ånge IK
ÖSK HK

U14
Bodens HF
Brunflo IK
Burträsk HC
Clemensnäs HC
IF Björklöven
IFK Arvidsjaur Hockey
Kalix HC
Luleå HF 1
Luleå HF 2
Skellefteå AIK 1
Skellefteå AIK 2
Sunderby SK 1
Sunderby SK 2
Svegs IK
Tegs SK Hockey Ungdom 1
Tegs SK Hockey Ungdom 2
ÖSK HK

F13-14
Clemensnäs HC
Malmbergets AIF
Munksund Skuthamns SK
Trixa HC

U13
Bodens HF
Clemensnäs HC
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
IF Sundsvall Hockey 1
IF Sundsvall Hockey 2
IFK Arvidsjaur Hockey
Kalix HC
Kramfors-Alliansen
Luleå HF 1
Luleå HF 2
Malå IF
Skellefteå AIK 1
Skellefteå AIK 2
Svegs IK
Tegs SK Hockey Ungdom 1
Tegs SK Hockey Ungdom 2
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2

U12
Clemensnäs HC
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
IF Björklöven 3
IF Björklöven 4
IFK Strömsund
Kiruna IF Ungdom 1
Kiruna IF Ungdom 2
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2
ÖSK HK 3

U11
Clemensnäs HC 1
Clemensnäs HC 2
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
IF Björklöven 3
IF Björklöven 4
IF Björklöven 5
Kiruna IF Ungdom 1
Kiruna IF Ungdom 2
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2
ÖSK HK 3

F10
Clemensnäs HC

U10
Clemensnäs HC 1
Clemensnäs HC 2
Clemensnäs HC 3
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
IF Björklöven 3
IF Björklöven 4
IF Björklöven 5
IFK Strömsund
Kiruna IF Ungdom 1
Kiruna IF Ungdom 2
Kiruna IF Ungdom 3
Kiruna IF Ungdom 4
Njurunda SK 1
Njurunda SK 2
Njurunda SK 3
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2
ÖSK HK 3

U9
Clemensnäs HC 1
Clemensnäs HC 2
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
IF Björklöven 3
IF Björklöven 4
IFK Strömsund
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2
ÖSK HK 3

Simon Parkman 24-06-24